Aasa - informacje i opinie

AASA pożyczka online logo
4.55

Maksymalna kwota pożyczki: 15000

Koszty pożyczki w Aasa

Okres spłaty to zawsze 36 miesięcy. Kwota pożyczki na raty to od 1000 złotych do nawet 15 000 złotych. Tak pokrótce wygląda oferta pożyczki w Aasa. Dochodzą do tego prosty formularz oraz znikome wymagania względem pożyczkobiorcy. Jedyny niezbędny do uzyskania pożyczki dokument to dowód osobisty. Konieczne jest także posiadanie aktywnego rachunku bankowego oraz aktualnego numeru telefonu. Pożyczkę może uzyskać każdy obywatel Polski ze stałym adresem zamieszkania na terenie Polski, który jest w wieku między 20 a 76 lat.

Pożyczka na raty w Aasa – kwoty i czas spłaty

Aasa to firma udzielająca pożyczek na raty. Od 1000 złotych do nawet 15 000 złotych, zawsze na 36 miesięcy. Tak w skrócie wygląda oferta pożyczkowa od firma. Pożyczka dostępna dla osób w wieku od 20 do 76 lat z polskim obywatelstwem. Dodatkowo, aby uzyskać pożyczkę ratalną  potrzebny jest stały dochód, rachunek bankowy, oraz pozytywna historia kredytowa. Co więcej firma oferuje możliwość rozpoczęcia spłacania pożyczki dopiero 6 miesięcy od momentu jej uzyskania, oraz dają możliwość wzięcia wakacji kredytowych od spłacania rat.

Aktualne promocje i kody rabatowe

Aasa nie ma w tej chwili żadnych aktywnych promocji, oraz nie oferuje kodów rabatowych.

Warunki otrzymania pożyczki ratalnej w Aasa

Firma oferuje korzystną pożyczkę ratalna na prostych warunkach. Jednak nie każdy może ubiegać się o pożyczkę. Oto lista niezbędnych do spełnienia wymogów, by móc zostać pożyczkobiorcą:

 • Posiadanie polskiego obywatelstwa i stałego adresu zamieszkania na terenie Polski;
 • Bycie w wieku między 20 a 76 lat;
 • Posiadanie stałego dochodu;
 • Bycie posiadaczem aktywnego rachunku bankowego;
 • Posiadanie pozytywnej historii kredytowej;
 • Posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej.

Dokumenty niezbędne do wzięcia pożyczka na raty online

O ile wymagania do wzięcia pożyczki w Aasa to parę istotnych punktów, tak lista niezbędnych dokumentów jest znikoma. Jedyne, co jest faktycznie niezbędne, żeby móc wypełnić wniosek i ubiegać się o pożyczkę w Aasa to przygotowanie dowodu osobistego. Żadne inne dokumenty nie będą potrzebne. W rzadkich przypadkach Aasa prosi o dokument potwierdzający wysokość dochodu.

Jakie formy zatrudnienia akceptuje Aasa?

Aasa nie ma sprecyzowanych wymogów co do formy zatrudnienia. Udzielają pożyczek na dowód nawet emerytom i rencistom. Istotne jest jedynie to, aby posiadać stały dochód.

Aasa – weryfikacja w bazach dłużników

Firma, żeby mieć pewność co do potencjalnego pożyczkobiorcy i jego historii kredytowej, sprawdza bazy dłużników. Aasa współpracuje z następującymi bazami dłużników:

 • Biuro Informacji Kredytowej S.A. (BIK);
 • Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. (BIG);
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A. (KBIG);
 • ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A.;
 • CRIF Sp. z o.o.

Czy Aasa udziela pożyczek na raty bez sprawdzania BIK?

Niestety nie, Aasa każdorazowo sprawdza klientów w bazach dłużników w celu weryfikacji historii kredytowej.

Czy Aasa udziela pożyczek dla zadłużonych?

Posiadanie aktualnie innego zadłużenia w innej instytucji finansowej nie stanowi problemu w uzyskaniu pożyczki, pod warunkiem, że owe zadłużenie jest regularnie spłacane i nie pojawiły się zaległości w spłatach.

Czy  można wziąć pożyczkę z komornikiem?

Jeśli ocena zdolności kredytowej wykaże możliwość spłaty wnioskowanej pożyczki, nawet zadłużenie komornicze nie będzie stanowiło problemu w podjęciu pożyczki ratalnej. Wiele zależy więc od wysokości długu, który spowodował zajęcie komornicze i sumy pieniędzy, którymi klient może dysponować.

<sprawdź ofertę=””></sprawdź>

Jak wziąć pożyczkę online na raty – krok po kroku

Firma posiada bardzo prosty i krótki wniosek pożyczkowy. Uzyskanie pożyczki w Aasa można przedstawić w trzech prostych krokach.

 • Na stronie głównej Aasa należy wybrać interesującą kwotę pożyczki. Okres spłaty to zawsze 36 miesięcy. W zależności od wybranej kwoty, jeszcze na tym etapie, pojawiają się wstępne koszty pożyczki. Po ustawieniu odpowiedniej kwoty wystarczy kliknąć “Weź pożyczkę”;
 • Kolejnym krokiem jest wypełnienie wniosku pożyczkowego. Prosty wniosek wymaga podania jedynie danych, które znajdują się na dowodzie osobistym. Na kolejnej stronie wniosku pojawia się pole do uzupełnienia dotyczące rachunku bankowego na który przelana zostanie ewentualna pożyczka, oraz przy pomocy którego klient zostanie zweryfikowany pod kątem zdolności kredytowej, a wcześniej poprawności danych;
 • Po weryfikacji klienta Aasa podejmuje decyzję, czy pożyczkę przyznać, czy też nie. W przypadku pozytywnej decyzji, pieniądze trafią na konto najpewniej jeszcze tego samego dnia.

Weryfikacja tożsamości klienta

Firma dokonuje weryfikacji tożsamości poprzez usługę BlueMedia. Proces weryfikacji jest prosty i bezproblemowy pod warunkiem, że dane wprowadzone zgadzają się z danymi z konta. Aby dokonać weryfikacji poprzez usługę BlueMedia niezbędne jest dokonanie przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 złotego.

Spłata pożyczki na raty

W celu spłacania pożyczki konieczne jest zalogowanie do profilu klienta, gdzie za pomocą odpowiedniego przycisku możemy przejść przez proces spłaty konkretnej raty. Można także dokonać bezpośrednio przelewu na rachunek Aasa, który podany jest w harmonogramie spłat. Harmonogram dostępny jest także w panelu klienta na stronie Aasa. Należy pamiętać, żeby w tytule przelewu zawsze podać numer pożyczki.

Czy możliwa jest spłata pożyczki ratalnej przed terminem?

Oczywiście, Aasa oferuje możliwość wcześniejszej spłaty całości zadłużenia, lub przedpłaty pojedynczych rat. Koszt pożyczki jest wtedy odpowiednio pomniejszony.

Wydłużenie terminu spłaty

Z darmowych wakacji od raty, klient Aasa może skorzystać raz w trakcie trwania umowy pożyczki. W przypadku, pożyczki ratalnej Aasa Standard z Pakietem Korzyści z wakacji kredytowych można skorzystać 2 razy w trakcie trwania pożyczki.

Brak spłaty – co jeśli pożyczka nie zostanie spłacona na czas

W pierwszej kolejności Aasa wysyła monit przypominający o spłacie raty pożyczki, a także może nałożyć odsetki karne za zwłokę. W przypadku dłuższego okresu bez uregulowania należności Aasa może przekazać dług do firmy windykacyjnej, w ostateczności nawet wejść na drogę postępowania sądowego.

Jak przebiega windykacja należności?

W przypadku długiej zwłoki ze spłatą zaległości, której Aasa nie może wyegzekwować, przekazują dług do firmy windykacyjnej. Windykacja podejmie niezbędne w celu odzyskania zaległości kroki.

Kolejna pożyczka

Aasa każdy wniosek rozpatruje indywidualnie. Jeśli aktualnie posiadana pożyczka jest regularnie spłacana, nie ma poślizgu ani żadnej nieopłaconej zaległości, firma dopuszcza możliwość wnioskowania o kolejną pożyczkę, pomimo posiadania już jednego aktywnego zadłużenia.

Logowanie do panelu użytkownika

Na górze strony, po prawej stronie jest przycisk logowanie. Po kliknięciu zostaniemy przekierowani do formularza logowania, gdzie można zalogować się przy pomocy numeru PESEL oraz hasła, lub przy pomocy metody SMS.

Problemy z logowaniem

Najczęstsze problemy z logowaniem to zapomniane hasło. W celu odzyskania hasła można skorzystać z alternatywnego logowania poprzez SMS lub odzyskać hasło.

Zmiana danych w Profilu Klienta

W profilu klienta widnieją dane osobowe, numer telefonu oraz rachunek bankowy. W przypadku zmiany numeru telefonu, czy chęci zmiany docelowego rachunku bankowego, jest to możliwe. Co więcej, numer telefonu należy niezwłocznie zaktualizować, gdyż jest to niezbędne do uzyskania pożyczki online w 15 minut, czy choćby logowania do profilu klienta.

Aasa - zalety

 • Okres kredytowania to zawsze 36 miesięcy;
 • Pożyczka na kwotę od 1000 do nawet 15 000 złotych;
 • Minimum formalności niezbędnych do uzyskania pożyczki;
 • Brak konieczności przedkładania dokumentów o dochodach.

Aasa - wady

 • Sprawdzanie klientów w dużej ilości baz dłużników;
 • Pracują tylko w tygodniu.
Nazwa firmy AASA POLSKA S.A.
Adres Hrubieszowska 2 01-209 Warszawa
Telefon 801404040
Adres e-mail [email protected]
Godziny pracy Poniedziałek - Piątek: 09:00-19:00 Sobota - Niedziela: nieczynne

Twój komentarz

Oceń ten artykuł

Wysłać