Ranking pożyczki na raty

Jeśli poszukujesz pożyczki na raty to idealnie trafiłeś. Nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z tego typu produktami finansowymi? W tym artykule przybliżymy Ci jak działają szybkie pożyczki ratalne online, wytłumaczymy jak wygląda proces składania wniosku oraz odpowiemy na najważniejsze pytania dotyczące tego tematu.

Więc jeśli z jakiegoś powodu nie możesz wziąć kredytu w klasycznym banku lub zależy Ci na uzyskaniu pożyczki na już, bez zbędnych formalności to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Kwota pożyczki: 300 - 20000
RRSO: 19.11%
Czas na spłatę: 48 miesięcy
Bez BIK
na raty
Ukryj szczegóły
Kwota pożyczki: 500 - 5000
RRSO: 15%
Czas na spłatę: 3 miesięcy
Ukryj szczegóły
Kwota pożyczki: 100 - 8000
RRSO: 1938%
Czas na spłatę: 30 dni
Bez BIK
Podczas weekendu
Ukryj szczegóły
Kwota pożyczki: 500 - 20000
RRSO: 76.64%
Czas na spłatę: 60 dni
Chwilówki na 60 dni
Pożyczki na raty
Ukryj szczegóły
Kwota pożyczki: 1000 - 15000
RRSO: 79.43%
Czas na spłatę: 36 dni
na raty
Pierwsza za darmo
Ukryj szczegóły
Załaduj więcej

Pożyczki ratalne

Pożyczki na raty online różnią się nieco od pożyczek udzielanych przez typowe instytucje bankowe. Wyróżnia je szybkość wypłacanych środków, minimum formalności, a przede wszystkim różnią się tym, że aby je uzyskać nie musimy przedstawiać naszej zdolności kredytowej, co jest znacznym uproszczeniem całego procesie wnioskowania o pożyczkę.

Pożyczka ratalna online – charakterystyka

  • Oczekiwanie na pieniądze – większość firm przetwarza wnioski już w kilkanaście minut. Nierzadko pieniądze znajdą się na Twoim koncie nawet w 15 minut od poprawnego wypełnienia wniosku.
  • Brak zbędnych formalności – aby uzyskać pożyczkę do weryfikacji niezbędny będzie jedynie Twój dowód osobisty.
  • Bez sprawdzania w BIK – nie musisz martwić się o swoją zdolność kredytową. Instytucje pozabankowe dysponują ofertami takimi jak pożyczka ratalna bez bik.

Pozyczki przez internet – bezpieczeństwo

Istnieje wiele firm oferujących kredyty i pożyczki online przez Internet. Dlatego bez większego problemu powinno udać Ci się znaleźć korzystną ofertę. Pamiętaj jednak aby zachować czujność przy ich wybieraniu. Hasła typu pierwsza pożyczka gratis czy pieniądze w 15 minut są atrakcyjne ale zanim zdecydujesz się na złożenie wniosku przeprowadź podstawową weryfikację, sprawdź opinie firmy w internecie i czy nie widnieje ona na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego.

Przedział wiekowy

Oczywistym jest, że tego typu produkty finansowe dostępne są tylko dla osób pełnoletnich. Jednak niektóre instytucje pozabankowe nie udzielają kredytów osobom poniżej 21 roku życia. Wiąże się to z tym, że młodsze osoby mogą mieć jeszcze niestabilną sytuację finansową co może skutkować niemożnością wywiązania się z umowy, zawartej z pożyczkodawcą.

Dodatkowe potwierdzenie tożsamości

Niektóre instytucje wymagają od klientów dodatkowego potwierdzenia tożsamości. To odbywa się na przykład poprzez przedstawienie przez klienta dowodu osobistego lub na przykład za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego.

Dodatkowe potwierdzenie tożsamości wymagane jest w celach weryfikacyjnych. Instytucje pozabankowe dla własnego bezpieczeństwa chcą sprawdzić pożyczkobiorcę, a takie metody są zazwyczaj najszybsze w realizacji.

Pierwsza pożyczka za darmo

Często możemy znaleźć nowe pożyczki na raty w ofertach promocyjnych. Atrakcyjną promocją jest pierwsza pożyczka za darmo. Nie musisz martwić się o dodatkowe opłaty związane z pożyczoną kwotą ani o wysokie oprocentowanie. RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) w tym przypadku wynosi zawsze 0%. Należy pamiętać jednak, że promocja obowiązuje tylko gdy po raz pierwszy starasz się o pożyczkę.

Pożyczka ratalna dla zadłużonych – jak uzyskać pożyczkę w 15 minut?

Proces wnioskowania o pożyczkę jest uproszczony i przebiega w kilku łatwy krokach. 

  1. Wejdź na stronę internetową firmy. Odszukaj interesującą Cię ofertę, ustal kwotę pożyczki i okres jej spłaty. 
  2. Następnie kliknij “weź pożyczkę”. Zostaniesz przekierowany do strony z wnioskiem.
  3. Przystąp do wypełniania wniosku. Nie powinno zabrać Ci to więcej niż kilka minut. Pamiętaj o poprawnie wypełnić wszystkie pola we wniosku.
  4. Zweryfikuj tożsamość. Zostaniesz poproszony poproszony o dokonanie symbolicznego przelewu w celu weryfikacji.
  5. Poczekaj na decyzję. Potrwa to nie więcej niż 15 minut.

Podsumowanie

Jak widać pożyczki oferowane przez instytucje pozabankowe niejednokrotnie okazują się atrakcyjną formą zdobycia szybkich pieniędzy. Sam proces składania wniosku jest intuicyjny co sprawia, że są to pozyczki dla każdego, nawet dla osób, które po raz pierwszy się o nią starają. Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie i odpowiedniej weryfikacji firmy w której chcemy ubiegać się o pieniądze.

FAQ

Na jaki okres mogę wziąć pożyczki pozabankowe ratalne?
Okres spłaty różni się w zależności od podpisanej umowy. Najczęściej jest to przedział od 1 aż nawet do 60 miesięcy. Pamiętaj jednak, że opóźnienia w spłacie będą wiązać się z naliczaniem odsetek.
Czy można otrzymać pożyczkę mimo negatywnej historii kredytowej?
Negatywna historia kredytowa nie musi oznaczać zamknięcia drogi do wzięcia pożyczki. W internecie znajdziesz wiele ofert firm pozabankowych, które nie wymagają przedstawiania zdolności kredytowej.
Czy możliwe jest dostanie pożyczki na dowód?
Tak, jest to powszechnie stosowana praktyka. W wielu przypadkach nie wymagane są inne dokumenty takie jak na przykład zaświadczenie od pracodawcy czy zaświadczenie o zarobkach. Dowód będzie wystarczający.
Ile kosztuje pożyczka ratalna?
Wszystko zależy od pożyczonej kwoty oraz od wysokości oprocentowania. Często można znaleźć jednak oferty typu pożyczka za darmo, gdzie płacisz dokładnie taką kwotę jaką faktycznie pożyczyłeś (tzw. pożyczka z zerowym RRSO) 
Czy tego typu pożyczki są bezpieczne?
Wszystko zależy od oferty z jakiej masz zamiar skorzystać. Jeśli dokonasz odpowiedniej weryfikacji firmy i dokładnie przeanalizujesz ofertę wszystko powinno pójść dobrze. Pamiętaj jednak aby zachować bezpieczeństwo.
Jaką kwotę mogę pożyczyć?
Najczęściej możesz wnioskować o kwotę pożyczki od 500 do nawet 20 000 zł. Ale jest to zmienne w zależności od poszczególnej instytucji.

Twój komentarz

Oceń ten artykuł

Wysłać