Lew Pożyczka - informacje i opinie

Lew Pożyczka Pożyczka online logo
2.53

Maksymalna kwota pożyczki: 5000

Koszty pożyczki w Lew Pożyczka

Lew Pożyczka to młoda firma pożyczkowa koncentrująca się w swojej ofercie na rynku krótkoterminowych pożyczek online w 15 minut na atrakcyjnych warunkach. Należy do popularnego i dobrze rozwiniętego, choć działającego stosunkowo krótko koncernu finansowego Aventus Group. Ta spółka z.o.o. powstała w 2012 roku, należy do międzynarodowej grupy kapitałowej i w krótkim czasie dorobiła się wysokiej pozycji, ogromnej sumy obsłużonych klientów i wielu popularnych marek, jakie znajdują się sukcesywnie pod jej skrzydłami. Aventus Group działa w kilku państwach Europy i Azji. Lew Pożyczka chwali się przez to, że skorzystanie z ich usług to transakcja w pełni bezpieczna. Argumentami ma być figurowanie w Rejestrze Firm Pożyczkowych (RFP) i Związku Firm Pożyczkowych (ZFP). Firma podaje także, że szczyci się tytułem „Rzetelna Firma” oraz „Firma Wiarygodna Finansowo”. Strona internetowa Lew Pożyczka jest rozplanowana w sposób dość prosty, jednak estetyczny i intuicyjny. Dostrzeżenie najważniejszych informacji nie powinno być problemem dla żadnego potencjalnego klienta firmy.

Jakie warunki należy spełnić w Lew Pożyczka?

Odnalezienie najważniejszych wstępnych wymagań, co do potencjalnych klientów firmy Lew Pożyczka nie jest trudne – standardowo, ukazują się one od razu po kliknięciu w zakładkę „Pytania i odpowiedzi”. Zasady, jakie należy spełnić, nie są specjalnie wygórowane.

 1. Przede wszystkim należy być nie młodszym niż 19 lat i zarazem nie starszym niż 73 lata.
 2. Kolejny wymóg to posiadanie polskiego obywatelstwa.
 3. Należy też być aktualnie gdzieś zatrudnionym.
 4. Trzeba mieć indywidualne konto bankowe.
 5. Nie jest także dopuszczone posiadanie żadnych negatywnych rejestrów w bazach dłużników.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy

Weryfikacja danych pożyczkobiorcy to kolejny istotny element procesu ubiegania się o pożyczkę online w 15 minut. Jego celem jest sprawdzenie w bazach dłużników i rejestrach finansowych informacji na temat dotychczasowej historii spłat konsumenta. Lew Pożyczka sprawdza wszystkie najpopularniejsze rejestry. Kolejno, są to Biura Informacji Gospodarczej (BIG). Z tego grona, należy wymienić BIG Infomonitor, ERIF, KBIG oraz Krajowy Rejestr Dłużników (KRD). Ponadto, weryfikowana jest też Platforma Wymiany Informacji Pożyczkowej (PWIP).

Co warto wspomnieć, jak już podano wyżej, firma nie dopuszcza możliwości bycia w rejestrach dłużników jako dłużnik z bieżącymi lub spłaconymi już zaległościami.

Sprawdzane bazy w Lew Pożyczka

Jak już wspomnieliśmy, Lew Pożyczka dokładnie weryfikuje dane podane przez klienta we wniosku, i na ich podstawie dokonuje oceny zdolności kredytowej. Czasem może się też zdarzyć, że w celu uzyskania dodatkowych informacji kontaktuje się z pożyczkobiorcą telefonicznie.

Pożyczkodawca nie wymaga natomiast przesyłania żadnych dodatkowych dokumentów, jak np. zaświadczenia o zarobkach bądź innych danych potwierdzających dochody. Wystarczy mu do tego wgląd do podstawowych rejestrów dłużników.

 • Krajowy Rejestr Długów (KRD);
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej (KBIG);
 • ERIF BIG;
 • Platforma Wymiany Informacji Pożyczkowej (PWIP).

Co ciekawe, Lew Pożyczka nie sprawdza historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Jednak zaległości widniejące w BIG-ach bądź w bazie tyczącej się pożyczek, mogą być kluczowym powodem odrzucenia wniosku o finansowanie.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa w Lew Pożyczka dla nowych i stałych klientów jest taka sama. Minimalnie można pożyczyć 600 złotych, a kolejne kwoty rosną co 100 złotych, poprzestając na wartości maksymalnej wynoszącej 3 300 złotych. Termin spłaty dla każdego pożyczkodawcy wynosi 30 dni (miesiąc), czyli standardową wartość dla pożyczek krótkoterminowych.

Warto przedstawić też przykładowy koszt pożyczki, który można znaleźć w zakładce „reprezentatywny przykład”. RRSO (Rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 513.92%, przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000 zł, całkowita kwota do spłaty 1160,85 zł, RSO (roczna stopa oprocentowania) stałe oprocentowanie wynosi 7,2%, całkowity koszt 160,85 zł, w tym Prowizja 154,93 zł, odsetki kapitałowe 5,82 zł, czas obowiązywania umowy 30 dni.

Pożyczka w Lew Pożyczka krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w Lew Pożyczka można łatwo przedstawić w kilku prostych krokach.

 1. Za pomocą typowych, dwóch suwaków należy ustalić interesującą nas kwotę pożyczki na raty oraz termin spłaty. Informacje na samym dole strony informują o terminie spłaty – warto poznać bezpośrednią datę zwrotu pożyczki. Gdy nie ma dalszych wątpliwości, pozostaje już tylko kliknąć przycisk „weź pożyczkę”.
 2. Przechodzi się teraz do formularza rejestracyjnego, który należy uzupełnić o standardowe dane osobowe. Wymagane jest imię, nazwisko, numer PESEL, seria i numer dowodu osobistego, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Po zatwierdzeniu tych informacji, przechodzimy dalej.
 3. Kolejny etap formularza rejestracyjnego to podanie informacji na temat danych adresowych. Należy podać ulicę, numer domu i miejscowość. Nie jest wymagany adres meldunkowy. Dalej, trzeba przedstawić informacje o zarobkach. Lew Pożyczka wymaga informacji o rodzaju zatrudnienia, nazwie zakładu pracy, adresie zakłady pracy, stanowisku i comiesięcznych dochodach. Dalej, trzeba podać nazwę banku, w jakim ma się konto, a także numeru rachunku. Na koniec tego etapu, pozostaje już tylko przedstawić obywatelstwo i kraj urodzenia. Gdy wszystko jest już jasne, czas na kolejny etap.
 4. Po przejściu weryfikacji w bazach finansowych, pozostaje już tylko wykonać przelew weryfikacyjny potwierdzający rachunek bankowy i poczekać na ostateczną decyzję co do przyznanej pożyczki.
 5. Pieniądze trafiają na konto niezwłocznie, jednak docierają zgodnie z sesją przychodzącą w danym banku. Wyjątkiem są klienci banków: mBank, Millenium Bank, Santander Bank, PKO Bank Polski i Alior Bank. Oni uzyskają pieniądze na koncie błyskawicznie.

Lew Pożyczka  co, jeśli nie spłacimy na czas?

W przypadku problemów z terminową spłatą, Lew Pożyczka nie przewiduje możliwości wydłużenia terminu spłaty. W takiej sytuacji musisz liczyć się z podjęciem przez firmę pożyczkową zdecydowanych działań. Najpierw naliczane są karne odsetki, następnie wysyłane są płatne monity i ponaglenia, które mogą mieć formę zarówno telefoniczną, jak i listowną.

W przypadki braku efektów, sprawa może zostać oddana zewnętrznej firmie windykacyjnej. Jeśli ta nie ściągnie długu, sprawa trafia zazwyczaj do sądu, który zarządza o wiele bardziej skuteczną egzekucję komorniczą. Poza utratą majątku, pożyczkobiorca musi liczyć się z konsekwencjami wpisania jego danych do rejestrów dłużników. Z tego względu, warto współpracować z pożyczkodawcą i próbować polubownie załatwić kwestię spóźnionej spłaty pożyczki na dowód.

Lew Pożyczka - zalety

 • pozytywne opinie wielu klientów współpracujących z firmą;
 • dostępność 24 h, która zapewnia środki również w weekendy;
 • jasny i przejrzysty proces weryfikacyjny i pożyczkowy;
 • duża rozbieżność dotycząca wieku.

Lew Pożyczka - wady

 • weryfikacja klienta w bazach informacji gospodarczej;
 • niskie kwoty pożyczek.
Nazwa firmy Aventus Group Sp. z o. o.
Adres ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2B, p.III 15-888 Białystok
Telefon 85 871 00 49
Adres e-mail [email protected]
Godziny pracy PN. – PT. 08:00-20:00 SO. – NDZ. 09:00-18:00

Twój komentarz

Oceń ten artykuł

Wysłać