SuperGrosz - informacje i opinie

Supergrosz pożyczka online logo
4.55

Maksymalna kwota pożyczki: 15000

Koszty pożyczki w SuperGrosz

Pierwsza pożyczka do 12 500 złotych na okres 50 miesięcy, kolejna pożyczka dostępna w kwocie do 15 000 złotych, również na okres 50 miesięcy to oferta instytucji pozabankowej SuperGrosz. Ukończone 21 lat, polskie obywatelstwo, dowód osobisty oraz aktualny numer telefonu to warunki konieczne do spełnienia w celu uzyskania pożyczki SuperGrosz. Prosty i szybki wniosek, oraz możliwość błyskawicznej weryfikacji w Kontomatik to niewątpliwe atuty pożyczki na dowód od SuperGrosz.

Pożyczka na raty w SuperGrosz – kwoty i czas spłaty

SuperGrosz oferuje pożyczkę ratalną do kwoty 15 000 złotych, jednak dla nowych klientów maksymalna oferta to 12 500 złotych. Bez względu jednak, czy jest to pierwsza pożyczka, czy kolejna, to maksymalny okres kredytowania to zawsze 50 miesięcy. Pożyczka na raty dostępna jest dla każdego, kto ma przynajmniej 21 lat i jest obywatelem Polski. Jedyne, co jest niezbędne, żeby wziąć pożyczkę ratalną w SuperGrosz, to dowód osobisty, aktualny numer telefonu oraz aktywny rachunek bankowy.

 • Pożyczka od 1000 do 15 000 złotych;
 • Pierwsza pożyczka do 12 500 złotych;
 • Okres kredytowania od 4 do 50 miesięcy;
 • Pożyczka dostępna od 21 roku życia;
 • Jedyny niezbędny dokument do dowód osobisty.

Warunki otrzymania pożyczki ratalnej w SuperGrosz

Aby otrzymać pożyczkę w SuperGrosz potrzebne jest ukończone 21 lat. Do tego należy przygotować dowód osobisty, który jest jedynym niezbędnym dokumentem. Dodatkowo konieczne jest posiadanie aktualnego numeru telefonu oraz aktywnego rachunku bankowego. Weryfikacja klienta pod kątem historii kredytowej odbywa się w bazach Biura Informacji Gospodarczej oraz Biura Informacji Kredytowej. Weryfikacja tożsamości może przebiegać na dwa sposoby. Jednym z nich jest metoda Kontomatik, gdzie w specjalnym okienku klient loguje się do swojej bankowości online i tam jest weryfikowany, a bezpośrednio w trakcie weryfikacji od razu wystawiana jest decyzja. Drugi sposób weryfikacji następuje poprzez wybór wypłaty w formie czeku Giro, gdzie na poczcie przed odbiorem środków niezbędne będzie przedłożenie dowodu osobistego oraz pokazanie kodu SMS.

Aby wziąć pożyczkę w SuperGrosz niezbędne są:

 • Ukończone 21 lat;
 • Polskie obywatelstwo;
 • Dowód osobisty;
 • Aktualny numer telefonu;
 • Aktywny rachunek bankowy, chyba, że wybór weryfikacji i wypłaty przypada na czek Giro, wtedy konto nie jest niezbędne.

Dokumenty niezbędne do wzięcia pożyczka na raty online

Dokumenty niezbędne do uzyskania pożyczki na raty w SuperGrosz to jedynie dowód osobisty. Nie są potrzebne żadne zaświadczenia, wyciągi, ani inne dokumenty.

Jakie formy zatrudnienia akceptuje SuperGrosz?

SuperGrosz we wniosku o pożyczkę prosi jedynie o podanie przybliżonej wartości uzyskiwanego dochodu miesięcznego. Nie oczekują żadnych zaświadczeń o dochodach, więc nie mają wymogów co do formy zatrudnienia, czy innych źródeł uzyskiwania dochodu.

SuperGrosz – weryfikacja w bazach dłużników

SuperGrosz dokonuje weryfikacji potencjalnego pożyczkobiorcy w bazach dłużników:

 • Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
 • Biuro Informacji Kredytowej S.A.

SuperGrosz weryfikuje pod kątem aktualnych zadłużeń, które do tego posiadają zaległości w spłacie. Jeśli klient posiada zadłużenia, które są regularnie spłacane, lub nie posiada żadnych aktywnych zadłużeń, to szansa na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej to kwestia formalna.

Czy SuperGrosz udziela pożyczek na raty bez sprawdzania BIK?

Nie, SuperGrosz zawsze dokonuje weryfikacji w BIK i BIG, a także może dokonać weryfikacji w innych bazach dłużników.

Czy SuperGrosz udziela pożyczek dla zadłużonych?

Jeśli klient posiada aktywne zadłużenia, które są spłacane regularnie, bez powstałych zaległości, to nie powinno to być przeszkodą w uzyskaniu pożyczki w SuperGrosz.

Czy w SuperGrosz można wziąć pożyczkę z komornikiem?

To oceni ekspert pożyczkowy w trakcie analizy zdolności kredytowej. Jeżeli zadłużenie komornicze nie pochodzi z niespłaconych pożyczek online w 15 minut i jest stosunkowo niskie to istnieje szansa na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Jak wziąć pożyczkę online na raty w SuperGrosz – krok po kroku

Pożyczkę od SuperGrosz można uzyskać w bardzo prosty sposób. Oto kroki niezbędne do wykonania w celu uzyskania pożyczki od SuperGrosz.

 • Wypełnij wniosek – najpierw na stronie SuperGrosz wybierz kwotę pożyczki i okres kredytowania za pomocą interaktywnych suwaków. Pierwszą pożyczkę można wziąć maksymalnie w kwocie 12 500 złotych. Pod suwakami pojawiają się od razu koszty pożyczki. Po wybraniu kwoty i okresu trzeba kliknąć “Wnioskuj”;
 • Strona po kliknięciu “Wnioskuj” przekierowuje do krótkiego formularza, gdzie trzeba podać swoje dane, dane teleadresowe, numer telefonu, przybliżone dochody. Na tym etapie również można wybrać sposób weryfikacji. Czy będzie to poprzez usługę Kontomatik, czy dopiero przy odbieraniu gotówki przy pomocy Czeku Giro;
 • Proces weryfikacji poprzez Kontomatik polega na zalogowaniu się do swojej bankowości online przez specjalny formularz. Tam natychmiast następuje potwierdzenie wszystkich danych. Jeśli dokonana przez SuperGrosz weryfikacji historii kredytowej w BIG i BIK przebiegła pomyślnie, to bezpośrednio po weryfikacji przez Kontomatik może zostać udzielona decyzja kredytowa;
 • Jeśli weryfikacja była wykonana poprzez Kontomatik, to po pozytywnej decyzji pozostaje czekać na przelew na rachunek bankowy. W przypadku wyboru czeku Giro jako metody weryfikacji, dokonana ona będzie dopiero w okienku pocztowym w trakcie realizacji wspomnianego czeku. Niezbędny będzie do tego dowód osobisty oraz specjalny kod SMS.

Spłata pożyczki na raty

W celu spłacenia pożyczki należy zalogować się do swojego profilu klienta. Tam można wykonać polecenie szybkiej spłaty danej raty za pośrednictwem odpowiedniego przycisku. Można także zrobić tradycyjny przelew na rachunek należący do SuperGrosz, który również znajduje się w profilu klienta.

Wydłużenie terminu spłaty

Jeżeli nie można spłacić pożyczki w terminie, należy skontaktować się z infolinią SuperGrosz pod nr 22 130 01 11 w godzinach pracy w dni robocze 8 – 20 oraz w soboty 9 – 17. Konsultanci pomogą w znalezieniu optymalnego rozwiązania.

Jak przebiega windykacja należności?

Przy braku uregulowania kolejnych rat, SuperGrosz może przekazać powiększający się dług do firmy windykacyjnej, która podejmie niezbędne w celu odzyskania zaległości kroki.

Kolejna pożyczka

Jeżeli pożyczka spłacana jest regularnie, to po upływie 130 dni od daty uzyskania pożyczki na dowód, można wnioskować o kolejną. Następna pożyczka dostępna jest już wtedy do kwoty 15 000 złotych, a nie 12 500, jak w przypadku pierwszej pożyczki zaciąganej w SuperGrosz.

Logowanie do panelu użytkownika

Logowanie do profilu klienta SuperGrosz odbywa się poprzez stronę pożyczkodawcy. W prawym górnym rogu strony należy kliknąć “Logowanie”. Tam po wprowadzeniu Loginu i Hasła klient przechodzi się do swojego konta. Można także wybrać alternatywną metodę logowania, poprzez SMS.

Problemy z logowaniem

Najczęstsze problemy z logowaniem wynikają z faktu zapomnienia hasła. Na ekranie logowania można kliknąć “Przypomnienie hasła”. Po krótkiej weryfikacji można ustawić nowe hasło.

Zmiana danych w Profilu Klienta

W profilu klienta można zmienić dane takie jak dane teleadresowe, numer telefonu, czy rachunek bankowy. W przypadku zaistnienia zmian w adresie zamieszkania, czy zmiany numeru telefonu, należy niezwłocznie uaktualnić dane na stronie, gdyż nieaktualne dane mogą uniemożliwić zaciągnięcie kolejnej pożyczki.

SuperGrosz - zalety

 • Pożyczka do 1000 do 15 000 złotych;
 • Maksymalny okres kredytowania to 50 miesięcy;
 • Szybka weryfikacja przy użyciu Kontomatik;
 • Możliwość wzięcia więcej niż jednej pożyczki.

SuperGrosz - wady

 • Wysoka prowizja za udzielenie pożyczki;
 • Możliwość weryfikacji w wielu bazach dłużników.
Nazwa firmy SuperGrosz Sp. z o.o.
Adres ul. Czerniowiecka6B 02-705 Warszawa
Telefon 22 102 15 00
Adres e-mail [email protected]
Godziny pracy Poniedziałek - piątek: 08:00-20:00 Sobota - niedziela: 9:00-17:00

Twój komentarz

Oceń ten artykuł

Wysłać