Ratado - informacje i opinie

Ratado pożyczka online logo
55

Maksymalna kwota pożyczki: 20000

Koszty pożyczki w Ratado

Proces wnioskowania w ratado.pl jest prosty. W pierwszej kolejności trzeba wybrać kwotę pożyczki i czas spłaty. Następnie potencjalny pożyczkobiorca jest zobowiązany do wypełnienia wniosku. Należy mieć świadomość, że współpracujące z agregatorem firmy pożyczkowe korzystają z zasobów baz dłużników. W związku z czym wnioskujący konsument zostanie zweryfikowany w BIK, BIG InfoMonitor, Erif lub KRD. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Osoba starająca się o pożyczkę powinna ukończyć 20 lat i nie przekraczać 80. Również wymagany jest stały adres zamieszkania. Co więcej ratado.pl obliguje pożyczkobiorców do posiadania comiesięcznego dochodu. Dużym atutem ratado.pl jest fakt, że konsument otrzymuje wstępną decyzję natychmiast po wysłaniu formularza. Następnie, do pożyczkobiorcy dzwoni konsultant w celu omówienia wszystkich szczegółów dotyczących zobowiązania. Po pozytywnej weryfikacji, pożyczkodawca wysyła kuriera wraz z dokumentami. Warto zaznaczyć, że ratado.pl nie wymaga tzw. przelewu weryfikacyjnego. Tożsamość osoby pożyczającej sprawdza kurier. Po podpisaniu umowy i dostarczeniu przez kuriera niezbędnych dokumentów do siedziby pożyczkobiorcy, następuje przelanie środków finansowych na rachunek bankowy pożyczkobiorcy.

Pożyczka na raty w Ratado – kwoty i czas spłaty

Ratado to instytucja, która jest pośrednikiem pożyczkowym. Klient wysyłając wniosek do Ratado, wysyła go do wielu instytucji pożyczkowych jednocześnie. Na podstawie wytycznych klienta, jego oczekiwań finansowych i wyboru okresu spłaty, Ratado wyszukuje najlepszą ofertę, najlepiej dopasowaną do potrzeb klienta. Minimalna kwota, jaką można uzyskać dzięki Ratado to 2000 złotych, najwyższa nawet 20 000 złotych. Okres kredytowania to od 6 do 60 miesięcy. Oferta Ratado dostępna jest dla klientów w wieku od 20 do 80 lat.

 • Kwoty od 2000 do 20 000 złotych;
 • Okres kredytowania od 6 do 60 miesięcy;
 • Wiek klientów to od 20 do 80 lat;
 • Niezbędny jest udokumentowany dochód.

Aktualne promocje i kody rabatowe

Ratado nie posiada aktualnie aktywnych promocji oraz nie dystrybuuje kodów rabatowych.

Warunki otrzymania pożyczki ratalnej w Ratado

Aby móc wnioskować o pożyczkę za pośrednictwem Ratado należy posiadać polskie obywatelstwo oraz adres stałego zamieszkania na terenie kraju. Klienci powinni mieć od 20 do 80 lat i ważny dowód osobisty. Konieczne do uzyskania pożyczki za pośrednictwem Ratado jest posiadanie źródła stałego dochodu z tytułu umowy o pracę, renty lub emerytury. Niezbędny będzie także aktualny numer telefonu oraz adres email i oczywiście rachunek osobisty w banku.

 • Wiek klientów to od 20 do 80 lat;
 • Niezbędne jest polskie obywatelstwo oraz adres zameldowania na terenie kraju;
 • Dokumenty niezbędne to dowód osobisty oraz zaświadczenie o dochodach;
 • Konieczne jest posiadanie numeru telefonu, adresu email oraz rachunku bankowego;
 • Niezbędna jest pozytywna historia kredytowa.

Dokumenty niezbędne do wzięcia pożyczka na raty online

Niezbędne, do uzyskania pożyczki za pośrednictwem Ratado, dokumenty, to ważny dowód osobisty oraz zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach z tytułu umowy o pracę, renty lub emerytury.

Jakie formy zatrudnienia akceptuje Ratado?

Ratado weryfikuje zdolność kredytową klienta na podstawie zaświadczenia o dochodach. Te mogą być uzyskiwane z tytułu umowy o pracę, renty lub emerytury.

Ratado – weryfikacja w bazach dłużników

Aby mieć szansę na uzyskanie pożyczki za pośrednictwem Ratado, warto mieć dobrą historię kredytową. Ratado sprawdza potencjalnych pożyczkobiorców w bazach dłużników. Ratado dokonuje weryfikacji w następujących bazach dłużników:

 • Biuro Informacji Kredytowej;
 • BIG InfoMonitor;
 • BIG ERIF;
 • BIG KRD.

Czy Ratado udziela pożyczek na raty bez sprawdzania BIK?

Nie, Ratado każdorazowo weryfikuje klientów pod kątem historii kredytowej, m.in. właśnie w bazie BIK.

Czy Ratado udziela pożyczek dla zadłużonych?

Ratado współpracuje z wieloma instytucjami pożyczkowymi. Składając wniosek istnieje szansa, że nawet pomimo nie najlepszej historii kredytowej, któraś z firm zdecyduje się udzielić pożyczki. Kiepska historia kredytowa i niespłacane długi raczej taką szansę przekreślają.

Czy w Ratado można wziąć pożyczkę z komornikiem?

Klient z komornikiem ma duże szanse na uzyskanie pożyczki w Ratado. Wszystko zależy od wysokości długu i tego jak wpływa na aktualną sytuację finansową wnioskodawcy. Analiza zdolności kredytowej wykaże jakie są szanse na otrzymanie wnioskowanej gotówki.

Jak wziąć pożyczkę online na raty w Ratado – krok po kroku

 1. Wybierz kwotę i okres pożyczki;
 2. Wypełnij formularz aplikacyjny;
 3. Oczekuj kuriera z umową pożyczkową;
 4. Ciesz się pieniędzmi na koncie lub odbierz je na poczcie.

Aby rozpocząć proces wnioskowania o pożyczkę za pośrednictwem Ratado, w pierwszej kolejności należy skorzystać z interaktywnych suwaków na stronie. Po wyborze kwoty z zakresu od 2000 do 20 000 złotych, oraz okresu kredytowania od 6 do 60 miesięcy, należy kliknąć “Wnioskuj o…”. Strona odeśle do krótkiego wniosku, który trzeba uzupełnić danymi z dowodu osobistego. Po zatwierdzeniu danych wniosek idzie do oceny.

Po uzyskaniu decyzji, która wydawana jest w ciągu 15 minut od zatwierdzenia wniosku, pozostaje oczekiwać na kuriera. Kurier przyjedzie z umową i bezpośrednio przed podpisaniem jej przez klienta, dokończy proces weryfikacji tożsamości, potwierdzając prawidłowość danych podanych przez klienta z danymi z dowodu osobistego. Po podpisaniu umowy pieniądze zostaną przelane na konto pożyczkobiorcy, lub może on zrealizować wypłatę w placówce pocztowej przy użyciu czeku GIRO.

Weryfikacja tożsamości klienta Ratado

Weryfikacja tożsamości dokonywana jest dopiero bezpośrednio przed podpisaniem umowy. Dane weryfikowane są przez kuriera, na miejscu. Sprawdza on dane z formularza z danymi z dowodu osobistego. Jeśli kurier zweryfikuje tożsamość klienta pomyślnie, wręczy mu do podpisania umowę.

Spłata pożyczki na raty w Ratado

Spłata pożyczki następuje w ratach, których ilość klient wybiera na początku drogi wnioskowania o pożyczkę. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, pożyczkobiorca dostaje harmonogram spłaty, na którym uwzględnione są daty i wysokość rat, oraz rachunek bankowy, na który należy wpłacać należność. Harmonogram spłaty klient dostaje jeszcze w wersji papierowej od kuriera po podpisaniu umowy.

Czy możliwa jest spłata pożyczki ratalnej przed terminem?

Możliwość spłaty pożyczki przed terminem normowana jest tekstem ustawy o kredycie konsumenckim. Ratado również umożliwia wcześniejszą spłatę pożyczki. Korzyści płynące z przedterminowej spłaty, to zmniejszenie całkowitego kosztu pożyczki.

Wydłużenie terminu spłaty

Aby wydłużyć termin spłaty, należy skontaktować się poprzez infolinię z biurem obsługi klienta. Konsultanci przedstawią możliwości i ewentualne konsekwencje związane z przedłużeniem terminu spłaty, jeśli w ogóle okaże się to możliwe.

Brak spłaty – co jeśli pożyczka nie zostanie spłacona na czas

W przypadku braku terminowej spłaty, firma pożyczkowa ma prawo nałożyć odsetki za zwłokę. Jeśli zadłużenie rośnie, a spłaty dalej nie ma, instytucja finansowa może wypowiedzieć umowę pożyczkową i wszcząć postępowanie windykacyjne. Jeśli windykacja także nie odniesie zamierzonego skutku, sprawa może trafić na drogę postępowania sądowego.

Jak przebiega windykacja należności?

W przypadku pojawienia się znaczącej zaległości w spłatach, firma udzielająca pożyczki może wypowiedzieć umowę klientowi i wszcząć postępowanie windykacyjne. Firma, która podejmie się windykacji, dokonuje odpowiednich czynności związanych z odzyskaniem zadłużenia, wszystko w świetle litery prawa.

Kolejna pożyczka w Ratado

O kolejną pożyczkę można ubiegać się bezpośrednio po spłacie aktualnego zadłużenia.

Logowanie do panelu użytkownika

Ratado nie tworzy konta klienta, więc i nie daje dostępu do panelu użytkownika.

Problemy z logowaniem

Panel klienta nie istnieje w Ratado, więc nie pojawią się problemy z logowaniem.

Zmiana danych w Profilu Klienta

Ratado nie posiada panelu klienta. Każdorazowo klient zobligowany jest do wypełnienia wniosku pożyczkowego swoimi danymi. W przypadku zaistnienia ewentualnych zmian w danych, po prostu wprowadzone zostaną we wniosku o pożyczkę, a w dalszym etapie zweryfikowane.

Ratado - zalety

 • Minimum formalności;
 • Wstępna decyzja od razu po wysłaniu wniosku;
 • Brak przelewu weryfikacyjnego;
 • Długi okres spłaty, do 60 miesięcy

Ratado - wady

 • Weryfikacja w bazach dłużników;
 • Oczekiwanie na kuriera z umową.
Nazwa firmy MoneyBeat Sp. z o.o
Adres ul. Prosta68 00-838 Warszawa
Telefon 611 100 416
Adres e-mail
Godziny pracy 9:00 - 17:00

Twój komentarz

Oceń ten artykuł

Wysłać