Lendon - informacje i opinie

Lendon pożyczka online logo
4.55

Maksymalna kwota pożyczki: 6000

Koszty pożyczki w Lendon

Lendon wymienia kilka korzyści, które cechują ich firmę. Wśród zalet pojawia się szybkość, ponieważ pieniądze na koncie klienta wysyłane się na jego konto nawet tego samego dnia. Wszystko zależy od czasu pracy danych banków. Następnym plusem jest elastyczność. Lendon argumentuje to faktem, że klient sam może wybierać termin i kwotę pożyczki online w 15 minut gotówkowej. Brzmi to jednak mało przekonująco, gdyż w większości ofert dostępnych na rynku klient może sam zdecydować, ile pieniędzy i na jak długo dostanie. Kolejnym atutem mającym wyróżnić Lendon jest wygoda. Firma przekonuje, że pożyczkobiorca, aby otrzymać pieniądze nie musi wypełniać szeregu formalności. Wystarczy, że posiada dowód osobisty i złoży wniosek online. Warto zauważyć, że Lendon dla swoich stałych klientów przewiduje również atrakcyjne rabaty na kolejne pożyczki.

Jak wziąć pożyczkę w LendOn?

Procedura pożyczkowa w LendOn opiera się na kilku prostych krokach:

 • Ustalenie kwoty pożyczki. Wyboru pożądanej kwoty dokonuje się na kalkulatorze pożyczkowym znajdującym się na stronie głównej witryny internetowej firmy. Pożyczkobiorca ma tu także wgląd w koszty pożyczki na dowód oraz ostateczny termin spłaty. Kliknięcie przycisku „Weź pożyczkę” rozwinie formularz rejestracyjny;
 • Wypełnienie formularza rejestracyjnego i wniosku. Aby z sukcesem zarejestrować się w serwisie LendOn, należy uzupełnić formularz następującymi danymi: imię i nazwisko, adres zamieszkania i korespondencyjny, numer dowodu oraz numer PESEL, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego. Wymagane jest również podanie informacji dotyczących zatrudnienia: jego rodzaju, miejsca pracy oraz miesięcznego dochodu netto. Do następnego kroku – wzięcia pożyczki, przejdziemy jednak dopiero wtedy, gdy zaakceptujemy zgody;
 • Weryfikacja tożsamości. Dane w LendOn potwierdza się za pomocą przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza ze swojego indywidualnego (niefirmowego) konta bankowego lub aplikacji Instantor;
 • Rozpatrzenie wniosku. Od razu po potwierdzeniu rejestracji, LendOn rozpatrzy wniosek o pożyczkę. O każdą kolejną będzie można wnioskować po zalogowaniu się do swojego profilu użytkownika;
 • Przyznanie pożyczki. Pożyczkobiorca zostanie poinformowany o decyzji w ciągu kilkunastu minut od wysłania wniosku za pomocą SMS-a oraz wiadomości e-mail;
 • Wypłata pieniędzy. Następuje natychmiastowo po przyznaniu pożyczki.

Wymagania do wzięcia pożyczki

Pożyczkę w LendOn mogą wziąć wszyscy pożyczkobiorcy, którzy spełnią następujące warunki formalne:

 • wiek mieszący się w zakresie 21-75 lat;
 • polskie obywatelstwo;
 • status konsumenta – wnioskujący nie może być w stanie upadłości konsumenckiej ani w trakcie postępowania upadłościowego, nie może także zaciągnąć pożyczki na firmę;
 • ważny, polski dowód osobisty;
 • stałe zamieszkanie i zameldowanie na terenie Polski;
 • dochody pozwalające na spłatę pożyczki online w 15 minut;
 • brak aktywnej pożyczki lub pożyczki już przeterminowanej w LendOn;
 • konto bankowe z dostępem do bankowości elektronicznej;
 • telefon komórkowy z polskim numerem oraz adres e-mail.

Jakie bazy sprawdza firma?

LendOn sprawdza bazę BIK (Biura Informacji Kredytowej) w celu ustalenia historii płatniczej wnioskującego, a oprócz tego rejestry należące do BIG. W tym przypadku będą to następujące bazy:

 • Biuro Informacji Kredytowej S.A.;
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów;
 • BIG InfoMonitor;
 • Rejestr Dłużników ERIF;
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej;
 • Platformy Wymiany Informacji Pożyczkowej CREDIT CHECK.

Może się także zdarzyć, że wnioskujący zostanie sprawdzony w bazie Platformy Wymiany Informacji Pożyczkowej (CREDIT CHECK).

Kiedy dostanę pieniądze w LendOn?

By otrzymać chwilówkę od ręki, wniosek musisz złożyć w godzinach pracy biura LendOn. Firma działa od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-20:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 09:00-18:00. W pozostałych przypadkach wniosek zostanie rozpatrzony dopiero rano następnego dnia roboczego.

Formalności dotyczące złożenia wniosku w LendOn nie powinny Ci zająć więcej niż kilka minut – wystarczy uzupełnić kilka tabelek. Wniosek zostanie automatycznie przeanalizowany przez system, dzięki czemu decyzja pożyczkowa trafi do Ciebie w równie krótkim czasie.

To, kiedy dokładnie trafią do Ciebie pieniądze, zależy również od szybkości weryfikacji danych. Możesz skorzystać z jednej z dwóch metod:

 • weryfikacja z pomocą aplikacji Instantor – wybierz tę opcję, jeśli zależy Ci na czasie. Obsługa Instantor jest bardzo prosta – wystarczy, że zalogujesz się w niej loginem i hasłem do swojej bankowości elektronicznej, a aplikacja uzyska dostęp do danych osobowych i historii przelewów z ostatnich 3 miesięcy. Twoja tożsamość i zdolność kredytowa zostanie potwierdzona błyskawicznie;
 • bankowy przelew weryfikacyjny – jeśli nie chcesz udostępniać swoich danych w aplikacji Instantor, zawsze możesz przelać 1 grosz na konto pożyczkodawcy i w ten potwierdzić swoją tożsamość. Aby procedura przebiegła sprawnie, warto skierować go na numer konta LendOn w tym banku, w którym sam posiadasz konto. Do wyboru masz następujące banki: PKO BP, Santander Bank, Pekao SA, Millenium Bank, Alior Bank, mBank, Getin Noble Bank. W takiej sytuacji przelew weryfikacyjny będzie traktowany jako transakcja wewnętrzna, co oznacza, że zostanie on zaksięgowany najwyżej po kilku minutach. Podobne zasady będą obowiązywać w przypadku wypłaty pożyczki przez LendOn – jeśli zostanie ona zlecona z konta w tym samym banku, w którym konto posiada pożyczkobiorca, pieniądze trafią do nas w ciągu maksymalnie kilkunastu minut.
  Przelewy (weryfikacyjny i z pożyczką) pomiędzy różnymi bankami opóźnią procedurę pożyczkową, gdyż pożyczkobiorca będzie musiał każdorazowo poczekać na ich zaksięgowanie podczas sesji rozliczeniowych. W efekcie, pieniądze mogą trafić do nas nawet następnego dnia.

Logowanie w LendOn – jak dostać się do panelu klienta?

W LendOn logowanie nie jest skomplikowanym procesem. Wystarczy wejść na stronę internetową pożyczkodawcy i odnaleźć w prawym górnym rogu formularz do Panelu Klienta. Należy tam wpisać adres e-mail i hasło, a potem kliknąć link „Wejdź”. W ten sposób realizowany jest proces logowania.

Logowanie do LendOn

Dla każdego nowego klienta, logowanie w LendOn nie będzie dostępne. Pierwszym krokiem w tej sytuacji, jest rejestracja. Dokonuje się jej dokładnie w tym samym czasie, w którym składa się wniosek o pożyczkę na raty – w formularzu podaje się nie tylko dane osobowe, adres zameldowania i źródło dochodu, ale także adres e-mail używany potem do logowania.
Co jednak w przypadku, gdy w LendOn logowanie nie jest możliwe, ponieważ klient zapomniał hasła? W takim przypadku należy kliknąć link „Przypomnij hasło” pod formularzem logowania. Otwiera się podstrona, gdzie trzeba wpisać adres e-mail podany przy rejestracji, a potem kliknąć przycisk „Wyślij hasło”. Właśnie na ten adres klient otrzyma nowe hasło do swojego panelu.

Lendon - zalety

 • Wysoka pierwsza pożyczka (3000 zł);
 • Decyzja w 15 minut;
 • Infolinia czynna cały tydzień;
 • Wysoka kwota następnych chwilówek (6000 zł).

Lendon - wady

 • Wysoka dolna granica wieku — należy mieć ukończone 21 lat;
 • Weryfikacja w bazach.
Nazwa firmy Creamfinance Poland Sp. z o.o.
Adres Al. Jerozolimskie 134 02-305 Warszawa
Telefon 22 388 64 44
Adres e-mail [email protected]
Godziny pracy Pn. - Pt. 08:00 - 20:00, Sb. - Nd. 09:00 - 18:00

Twój komentarz

Oceń ten artykuł

Wysłać