Ratka - informacje i opinie

Ratka pożyczka online logo
4.55

Maksymalna kwota pożyczki: 20000

Koszty pożyczki w Ratka

Oferta tego pośrednika pożyczkowego dostępna jest dla wszystkich między 20 a 80 rokiem życia, którzy mają polskie obywatelstwo, oraz adres zameldowania na terenie kraju. Niezbędny będzie aktualny numer telefonu, oraz numer rachunku bankowego. Co więcej niezbędny jest ważny dowód osobisty oraz zaświadczenie o źródle i wysokości dochodu. Akceptowane źródła dochodu to umowa o pracę, a także świadczenie emerytalne, czy renta. Pożyczkę na dowod w Ratka można uzyskać na kwotę od 500 do 20 000 złotych, na okres od 6 do 60 miesięcy.

Pożyczka na raty w Ratka – kwoty i czas spłaty

Ratka to pośrednik pożyczkowy. Nie jest to instytucja, która bezpośrednio udziela pożyczek online w 15 minut, ale wyszukuje oferty najlepiej dopasowane do potrzeb klienta. Dzięki Ratka można uzyskać pożyczkę od 500 do nawet 20 000 złotych, na okres od 6 do aż 60 miesięcy. O pożyczkę mogą ubiegać się wszyscy obywatele Polski z adresem zameldowania na terenie kraju. Maksymalny wiek pożyczkobiorcy to 80 lat.

 • Pożyczka na kwotę od 500 złotych do 20 000 złotych;
 • Okres spłaty to od 6 do 60 miesięcy;
 • Umowa z pożyczkodawcą dostarczana jest do podpisu przez kuriera;
 • Oferta dostępna dla obywateli Polski w wieku od 20 do 80 lat.

Aktualne promocje i kody rabatowe

Ratka nie ma aktualnie żadnych aktywnych promocji, ani nie oferuje kodów rabatowych.

Warunki otrzymania pożyczki ratalnej w Ratka

Aby uzyskać pożyczkę za pośrednictwem Ratka, konieczne jest posiadanie polskiego obywatelstwa. Niezbędny będzie także adres zameldowania na terenie kraju. Pożyczkobiorcy muszą mieć ukończone co najmniej 20 lat, ale nie mogą być starsi niż 80. Co więcej, Ratka zaznacza, że nie można być dłużnikiem widniejącym w bazach takich jak BIG, InfoMonitor, ERIF czy KRD. Konieczne jest posiadanie udokumentowanego dochodu z tytułu umowy o pracę, renty lub emerytury. Również konieczne jest posiadanie ważnego dowodu osobistego, aktualnego numeru telefonu oraz osobistego rachunku bankowego.

 • Polskie obywatelstwo i adres zameldowania na terenie kraju;
 • Ważny dowód osobisty;
 • Wiek pożyczkobiorcy to od 20 do 80 lat;
 • Niezbędny jest aktualny numer telefonu oraz osobisty rachunek bankowy;
 • Klient nie może widnieć jako zadłużony w BIG InfoMonitor, ERIF, czy KRD.

Dokumenty niezbędne do wzięcia pożyczki na raty online

Dokumenty niezbędne, aby ubiegać się o pożyczkę za pośrednictwem Ratka, to:

 • Ważny dowód osobisty;
 • Dokument potwierdzający dochody.

Ratka – weryfikacja w bazach dłużników

Przed przesłaniem wniosku dalej, Ratka dokonuje weryfikacji klienta pod kątem zadłużenia. Ratka sprawdza potencjalnego kredytobiorcę w następujących bazach dłużników:

 • BIG InfoMonitor;
 • ERIF BIG;
 • KRD BIG.

Czy Ratka udziela pożyczek na raty bez sprawdzania BIK?

Niestety nie, Ratka przed odesłaniem wniosku do konkretnej instytucji pożyczkowej dokonuje weryfikacji zadłużenia w bazach BIG – InfoMonitor, ERIF, KRD. Nie ma co prawda wzmianki o bazie BIK, jednak weryfikacja historii kredytowej następuje każdorazowo.

Czy Ratka udziela pożyczek dla zadłużonych?

Mimo iż Ratka dokonuje weryfikacji w bazach dłużników, to reklamuje się tym, że rozpatruje każdy wniosek, bez względu na historię kredytową.

Jakie formy zatrudnienia akceptuje Ratka?

Ratka oczekuje dokumentów potwierdzający dochód z takich źródeł jak umowa o pracę, renta lub emerytura.

Jak wziąć pożyczkę online na raty w Ratka – krok po kroku

 1. Wybierz kwotę i okres kredytowania.
 2. Wypełnij krótki wniosek i oczekuj na decyzję.
 3. Zapoznaj się z warunkami umowy, podpisz umowę dostarczoną przez kuriera.
 4. Oczekuj przelewu środków, lub wypłać pożyczkę przy pomocy czeku GIRO.

Aby ubiegać się o pożyczkę na dowod za pośrednictwem Ratka, należy na stronie pośrednika wybrać interesującą kwotę, oraz okres kredytowania. Po wyborze należy kliknąć “Wyślij wniosek”. Strona odsyła klienta do krótkiego wniosku. Należy go uzupełnić o niezbędne dane z dowodu osobistego, oraz numer telefonu i numer rachunku bankowego, w przypadku jeśli pożyczka ma być przelana na konto. Inną formą wypłaty środków jest czek GIRO.

Po wypełnieniu wniosku należy poczekać na akceptację wniosku. Informacja o decyzji zostanie przesłana na adres email. Tam też dostępne będą warunki umowy i terminarz spłaty. Umowa jednak dostarczona będzie dopiero przez kuriera, który od razu dokona weryfikacji tożsamości na podstawie dowodu osobistego klienta. Po podpisaniu umowy pozostaje oczekiwać na przelew, lub wypłacić pożyczkę przy pomocy czeku GIRO, jeśli klient zdecydował się na tę metodę.

Weryfikacja tożsamości klienta Ratka

Weryfikacji tożsamości klienta dokonuje kurier, który sprawdza prawidłowość podanych we wniosku danych z danymi z dowodu osobistego klienta. W przypadku pomyślnej weryfikacji, można podpisać umowę.

Spłata pożyczki na raty

Spłata pożyczki przebiegać powinna zgodnie z harmonogramem spłaty, który w pierwszej kolejności klient otrzymuje na swoją skrzynkę email oraz z kopią umowy. Wpłaty należy dokonywać w formie przelewu na wskazany adres email, który dla każdego klienta ustalany jest indywidualnie.

Czy możliwa jest spłata pożyczki ratalnej przed terminem?

Tak, w każdym momencie trwania zobowiązania, klient może dokonać spłaty całości zadłużenia, lub nadpłaty jego części. Jedynie, aby uniknąć ewentualnych rozjazdów w kwocie spłaty, należy skontaktować się z biurem obsługi klienta w celu potwierdzenia pozostałej do zapłaty kwoty.

Wydłużenie terminu spłaty

Aby wydłużyć lub zmienić termin spłaty, należy skontaktować się z biurem obsługi klienta w celu znalezienia najlepszego rozwiązania.

Brak spłaty – co jeśli pożyczka nie zostanie spłacona na czas

W przypadku problemów ze spłatą raty w wyznaczonym terminie, należy niezwłocznie skontaktować się z biurem obsługi klienta w celu znalezienia dogodnego rozwiązania. W przypadku dalszym problemów z uregulowaniem należności i wystąpieniem kolejnych zaległości, firma pożyczkowa może wypowiedzieć umowę pożyczki i podjąć kroki prawne w celu odzyskania długu.

Jak przebiega windykacja należności?

Przebieg procesu windykacji zależny jest bezpośrednio od firmy, która jest docelowym pożyczkodawcą. Ratka nie uczestniczy w żaden sposób w procesie windykacji.

Kolejna pożyczka

Klient może ubiegać się o kolejna pożyczkę za pośrednictwem Ratka w momencie, kiedy spłacona została przynajmniej połowa rat aktualnego zadłużenia.

Logowanie do panelu użytkownika

Ratka nie tworzy konta klienta, z co za tym idzie, nie posiada czegoś takiego jak panel użytkownika.

Problemy z logowaniem

Problemy z logowaniem do Ratka nie pojawią się, gdyż Ratka nie oferuje możliwości utworzenia konta klienta.

Zmiana danych w Profilu Klienta

Wszystkie niezbędne dane wprowadzane są każdorazowo we wniosku o pożyczkę na raty. Nawet w przypadku zaistniałych zmian, nie ma to wpływu na proces wnioskowania o kolejną pożyczkę.

Ratka - zalety

 • Wysokie dostępne kwoty - od 2000 do 5000 złotych, a teraz nawet 20000 zł;
 • Już za pierwszym razem możemy starać się o maksymalną kwotę pożyczki;
 • Możliwość wzięcia drugiej pożyczki przed całkowitym spłaceniem pierwszej;
 • Wnioskowanie w całości online.

Ratka - wady

 • Kontrola baz BIG (Infomonitor, ERIF i KRD);
 • W niektórych przypadkach wymagane potwierdzenie dochodu.
Nazwa firmy Money Beat Sp. z o.o.
Adres ul. Pilchowicka 27/8, Warszawa
Telefon 801 40 40 40
Adres e-mail [email protected]
Godziny pracy Poniedziałek - Czwartek: 09:00 - 19:00 Piątek: 9:00 - 16:00 Sobota - Niedziela: nieczynne

Twój komentarz

Oceń ten artykuł

Wysłać