Pożyczki prywatne

Na Twojej drodze pojawiły się nieprzewidziane wypadki, a bank odmawia przyznania pożyczki? Trudna sytuacja finansowa potrafi skutecznie zepsuć humor. Z pomocą przychodzą pożyczki prywatne. Dzięki nim możesz otrzymać pożyczkę bez zdolności kredytowej, nawet tego samego dnia. Jak to zrobić?

Pożyczki prywatne – co to takiego?

Jeśli przyzwyczaiłeś się do tego, że pożyczek zawsze udziela bank, być może zaskoczy Cię, że pożyczki prywatnej może udzielić każdy. Żadna ze stron nie potrzebuje do tego zarejestrowanej działalności. To rodzaj pożyczki zaciąganej u osoby prywatnej. Ten typ zobowiązania kredytowego nie wiąże się z umowami z bankiem czy firmą pozabankową. Odbywa się na podstawie prywatnych ustaleń między pożyczkobiorcą i udzielającym pożyczki. Nie oznacza to jednak, że powinieneś pomijać tak istotny, zabezpieczający krok, jakim jest spisanie umowy pomiędzy stronami.

Kwota pożyczki: 300 - 20000
RRSO: 19.11%
Czas na spłatę: 48 miesięcy
Bez BIK
na raty
Ukryj szczegóły
Kwota pożyczki: 500 - 5000
RRSO: 15%
Czas na spłatę: 3 miesięcy
Ukryj szczegóły
Kwota pożyczki: 100 - 8000
RRSO: 1938%
Czas na spłatę: 30 dni
Bez BIK
Podczas weekendu
Ukryj szczegóły
Kwota pożyczki: 500 - 20000
RRSO: 76.64%
Czas na spłatę: 60 dni
Chwilówki na 60 dni
Pożyczki na raty
Ukryj szczegóły
Kwota pożyczki: 1000 - 15000
RRSO: 79.43%
Czas na spłatę: 36 dni
na raty
Pierwsza za darmo
Ukryj szczegóły
Załaduj więcej

Kim może być pożyczkodawca?

Prywatne pożyczki pozabankowe mogą zostać zawarte nawet między członkami rodziny czy znajomymi, jednak możesz nawiązać umowę także z prywatnym inwestorem. Takie rozwiązanie odbywa się na innych zasadach, niż pożyczki zaciągnięte w banku.

Przewagą prywatnej pożyczki jest brak weryfikacji w bazie dłużników czy BIK (Biurze Informacji Kredytowej). To dobra wiadomość dla tych, którzy nie mogą pochwalić się pozytywną zdolnością kredytową czy posiadają na koncie wcześniejsze zadłużenia. 

Dlaczego warto zainteresować się pożyczką prywatną?

Prywatne pożyczki pozabankowe wiążą się z kilkoma nieodłącznymi cechami – jest to m.in. niska kwota pożyczki. Takie zobowiązania kredytowe z reguły opiewają na niskie kwoty z krótkim terminem spłaty: od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Po kredyty przewyższające te kwoty trzeba już wybrać się do banku. 

Ryzykiem, jakie niosą prywatne pożyczki, jest duże oprocentowanie i wysokie odsetki w przypadku braku terminowej spłaty. Ze względu na to, że pożyczkodawca nie sprawdzi Twojej zdolności kredytowej, nie oszacuje również Twoich możliwości spłaty zobowiązania. Jedyną osobą, która może oszacować, że będziesz w stanie terminowo spłacić pożyczkę, jesteś Ty sam. 

Pożyczka prywatna na już może więc wiązać się ze zwiększonym ryzykiem. Przed podjęciem decyzji o jej zawarciu sprawdź, czy rzeczywiście masz możliwość dokonania spłaty w wyznaczonym terminie. Chociaż pożyczki prywatne nie wiążą się z równie dużą ilością umów do podpisania, nie oznacza to, że pożyczkodawca nie będzie oczekiwał od Ciebie zwrotu kwoty w określonym czasie. Aby uniknąć nieprzyjemności, upewnij się, że rzeczywiście możesz to zagwarantować.

Na to uważaj

Aby uchronić się przed niebezpieczeństwami, warto zadbać o kilka szczegółów. Jeśli zdecydowałeś, że prywatna pożyczka jest rozwiązaniem dla Ciebie, przede wszystkim upewnij się, że umowa uwzględnia wszystkie szczegóły, takie jak:

  • kwota pożyczki,
  • termin spłaty,
  • konsekwencje opóźnień w spłacie,
  • odsetki, dodatkowe płatności.

Sprawdź, czy oferta i warunki pożyczkodawcy są realistyczne – nie warto kusić się na wyjątkowo atrakcyjne propozycje. Jeśli coś brzmi zbyt pięknie, aby było prawdziwe, najprawdopodobniej takie jest – nie daj się oszukać. Warto uważać również na pożyczkodawców, którzy wymagają wcześniejszej wpłaty. Jeśli interesuje Cię pożyczka prywatna od zaraz możesz skorzystać z firm pozabankowych, które będą wymagały co najwyżej przelewu weryfikacyjnego na niską kwotę, np. 1 zł. Taki przelew służy jedynie weryfikacji przedstawionych w formularzu danych i jest zwrotny.

Pożyczki prywatne opinie

Zanim podejmiesz decyzję o zawarciu pożyczki od osoby prywatnej, niebędącej rodziną, lecz inwestorem, sprawdź opinie osób, które korzystały już z jego usług. Wpisując w wyszukiwarkę „prywatne pożyczki opinie”, upewnisz się, że skorzystasz z oferty pewnego inwestora.

Jeśli szukasz sprawdzonego pożyczkodawcy, ale nie chcesz korzystać z usług banku, warto zainteresować się również ofertą firm pozabankowych. Często proponują one pożyczki prywatne dla zadłużonych, dostępne bez sprawdzania bazy BIK i KRD. Taką pożyczkę otrzymasz zaledwie w ciągu kilkunastu minut. Sprawdź ranking pożyczek online, aby porównać ich oferty. Pożyczka prywatna w jeden dzień jest w zasięgu ręki również osób bez zdolności kredytowej czy z istniejącymi zobowiązaniami. 

FAQ

Co to jest pożyczka prywatna?
Za pożyczkę prywatną uznaje się tę udzieloną przez prywatnego inwestora czy osobę niezarejestrowaną jako firma pożyczkowa. Jeśli decydujesz się na ten rodzaj pożyczki, upewnij się, że warunki umowy są dla Ciebie jasne i przejrzyste. Nie podejmuj pochopnych decyzji, decydując się na dużą kwotę. Dokładnie zapoznaj się zarówno z umową, jak i zasadami uzyskania pożyczki od osoby, która zdecydowała się jej udzielić.
Czym się kierować, wybierając pożyczkodawcę?
Zwróć uwagę na warunki uzyskania pożyczki. Nawet jeśli jesteś przekonany, że dokonasz spłaty w terminie, sprawdź, co grozi Ci w przypadku opóźnień – czy oprocentowanie jest podwyższone oraz czy pożyczkodawca przewiduje dodatkowe kary umowne. Wybierz pożyczkodawcę, który oferuje kwotę z realistycznym terminem spłaty. Nigdy nie pomijaj zawarcia pisemnej umowy, która uchroni Cię przed nieprzyjemnymi konsekwencjami i zadłużeniem.

Twój komentarz

Oceń ten artykuł

Wysłać